W Polskę ruszamy - aplikacje podróżne

W Polskę ruszamy - aplikacje podróżne

W tym sezonie zapewne większość z Was wybierze podróże po naszej pięknej Polsce. Jest tu sporo do zobaczenia a nasza malownicza ojczyzna swoimi krajobrazami, zabytkami i tajemnicami zaskoczy niejednego podróżnika. Warto więc wykorzystać urlop i zobaczyć ile się da.

Mało kto używa dzisiaj papierowych przewodników, a poza tym żeby mieć wszystkie informacje trzeba by było zabrać ze sobą w podróż całą bibliotekę. Zresztą przyzwyczajeni już jesteśmy, że aby wyszukać jakąś informację intuicyjnie sięgamy po telefon. Przyznam, że osobiście lubię przerzucać kartki Pascala czy Marco Polo pod warunkiem, że mam sporo czasu i kubek ciepłej herbaty pod ręką. Jeśli chodzi o planowanie w trasie i wyszukiwanie na bieżąco zawsze korzystam z internetu. Szybciej i łatwiej można to zrobić przy pomocy aplikacji na telefon lub tablet. W tym wpisie znajdziecie parę propozycji, które można wykorzystać przemierzając nasz piękny kraj kamperem i nie tylko.

Polskie Szlaki – to niemal 8000 atrakcji w Polsce zaznaczonych na mapie ze zdjęciami i opisami. Domyślnie pokazywane są najpierw miejsca najbliżej naszej lokalizacji i najbardziej popularne wśród użytkowników. Można założyć konto i na bieżąco odznaczać odwiedzone miejsca a także planować kolejne wyprawy.

Mapa turystyczna – to mapa pokazująca przebieg szlaków turystycznych w górach (wraz z ich kolorami). Obejmuje najważniejsze polskie góry: Tatry, Bieszczady, Beskidy, Gorce, Pieniny, Sudety, Góry Świętokrzyskie. Co istotne mapa obejmuje też szlaki położone po czeskiej i słowackiej stronie. Można w niej między innymi wyznaczyć trasę między konkretnymi punktami, a także sprawdzić nasze aktualne położenie.

Turystyka w Polsce – ta aplikacja zawiera mapę tras oraz atrakcje turystyczne w całej Polsce wraz z ich opisami. Można urządzić sobie spacer np. po Gdańsku trasą tak wyznaczoną przez aplikację aby nie pominąć żadnych wartych zobaczenia zabytków i miejsc. Bardzo fajna i łatwa w obsłudze apka.

TripAdvisor – to chyba najpopularniejszy przewodnik turystyczny po całym świecie, w tym także po Polsce. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest wyszukiwarka miejsc wartych odwiedzenia w pobliżu naszej lokalizacji – atrakcje, restauracje i hotele wraz z ich recenzjami i np. zakresem cen. Słabym punktem jest to, że są tam głównie obiekty komercyjne.

Traseo – ta aplikacja to baza tras turystycznych z całej Polski, od gór przez pojezierza aż po wybrzeże. Trasy można wyszukać według odległości od naszej lokalizacji lub zgodnie z wybranymi kryteriami: miejsca (np. Pieniny), długości lub kategorii (piesze, rowerowe, kajakowe etc.) Na pewno znajdziemy tu pomysły na wycieczki czy spacery dostosowane do naszych oczekiwań.

Szlaki turystyczne Małopolski i Szlaki turystyczne Mazowsza – to aplikacje PTTK, prezentujące wszystkie piesze, rowerowe oraz edukacyjne szlaki turystyczne PTTK znajdujące się na terenie woj. mazowieckiego i małopolskiego oraz informacje o kilkuset interesujących krajoznawczo obiektach i miejscach w pobliżu szlaków. Najbardziej przydatne funkcje to m.in.: wyznaczenie trasy po szlakach i nawigację po trasie, pobranie offline mapy, szlaków i danych wysokościowych, zobaczenie wszystkich informacji o danym szlaku lub obiekcie,czy zobaczenie na mapie interesujących miejsc w okolicy. Być może w przyszłości pojawią się też aplikacje do pozostałych regionów Polski.

Te aplikacje z pewnością pomogą Wam się nie zgubić 😉

Inne ciekawe teksty

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Your comment:

Your name: