Suwalszczyzna na wiosnę

Suwalszczyzna na wiosnę

Suwalszczyzna to piękny i prawdziwie bajkowy region z atrakcjami dla całej rodziny. Malownicze tereny, jeziora i lasy. Wprost idealne miejsce na wyjazd kamperem. Mieliśmy parę zaplanowanych punktów, a reszta wyszła całkiem spontanicznie 🙂

Ponieważ dojechaliśmy późnym wieczorem pierwszą noc spędziliśmy w samym centrum miasta. Zaparkowaliśmy w wyznaczonym miejscu przy samym parku Konstytucji 3 maja. Jest to jak najbardziej dozwolone i wygodne, a zaledwie parę kroków dalej jest muzeum Marii Konopnickiej.

Trzeba tylko pamiętać żeby przed 8:00 wykupić bilet parkingowy, bo nocleg może okazać się płatny 😉

Muzeum Marii Konopnickiej zlokalizowane jest w jej dawnym domu. Ogród stał się zaułkiem krasnoludków, które mają dla odwiedzających zagadki i różne zadania. Specjalne karty zadań opisują poszczególne przygody i zachęcają do zbierania pieczątek. Kolejne na Baśniowym szlaku było Bakałarzewo z torem przeszkód z prawdziwego zdarzenia. Trzeba było nie tylko rozwiązać zagadki ale i nieźle się przy tym nagimnastykować. Gwarantowana dobra zabawa dla wszystkich poszukiwaczy przygód.

Noc spędziliśmy na kempingu 133 Eurocamping w Suwałkach ( kamper + rodzina 2+2, 48zł ze wszystkimi mediami). Świetna infrastruktura kempingowa i sanitariaty na najwyższym poziomie. Duże parcele, trawka, miejsce do grillowania i … w zasadzie to wszystko. Jest to świetne miejsce na postój w trasie. Kemping graniczy ze stadionem, więc amatorzy piłki nożnej mieliby miejsca w pierwszym rzędzie wprost ze swojej parceli.(https://osir.suwalki.pl/nasze-obiekty/eurocamping)

Następny dzień obfitował w kolejne przygody na baśniowym szlaku. Szukaliśmy zagubionych rzeczy dwóch mistrzów w labiryncie, rysowaliśmy węglem i układaliśmy słowa z rozsypanych liter. Wszystkie bajkowe wioski znajdziecie na stronie (https://suwalszczyzna.com.pl/info/miejsca/basniowym-szlakiem-po-suwalszczyznie)

Gdy pogoda zrobiła się trochę kapryśna wybraliśmy się do Aquaparku w Suwałkach. Idealny pomysł na chłodniejsze dni, których wiosną nie brakuje. A frajdy dla dzieciaków co niemiara. Obok Aquaparku jest bardzo fajny plac zabaw i dużo miejsca do biegania.

Potem przyszedł czas na kolejne wodne atrakcje, albo raczej podwodne. Jezioro Hańcza jest najgłębszym (ponad 100m głębokości) i jednym z najczystszych zbiorników wodnych w Polsce. Dzięki tym warunkom jest mekką wszystkich płetwonurków. Nie muszę chyba pisać, że kamper to świetne zaplecze przy tego rodzaju atrakcjach. Strzał w 10-tkę!

Będąc na Suwalszczyźnie warto też odwiedzić najwyższe w Polsce mosty w Stańczykach czy wdrapać się na Górę Cisową, która kształtem przypomina stożek wulkanu

Każdy, kto spędzi na Suwalszczyźnie przynajmniej kilka dni, wyjedzie stąd nie tylko wypoczęty, odstresowany i najedzony kresowymi przysmakami, ale przede wszystkim zakochany w tej krainie.

Polecamy 🙂

INNE CIEKAWE TEKSTY

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Your comment:

Your name: